Úlovek u nás máte jistý

Porcování a filetování

Mezi nejznámější využívané praktiky zpracování patří porcování a filetování ryb. Porce krájené přes celou rybu nazýváme nejčastěji podkovy. Dalším tradičním způsobem je porce krájená z podélně rozkrojené ryby. Třetí varianta je nazývána filet a jedná se o seříznuté, čisté maso s kůží nebo bez kůže

Filetování

Filet z ryby vznikne odříznutím svaloviny ryby co nejtěsněji od páteře a žeberních kostí od hlavy až po ocasní násadce. S trochou cviku a ostrým nožem (hodit se může i pinzeta na vykošťování) to nemusí být až tak složité..Chcete-li filátka, nařízněte tedy hlavu, poté veďte řez podél páteře, odstraňte hlavu i ocas a základ máte hotový. Potom už stačí vyjmout páteř a vytahat zbylé kosti.

Pokud kupujete již připravené rybí filety, ověřte si, že jsou čerstvé. Při omaku by se vám do nich neměl zabořit prst.

Porcování

Hned na začátku porcování uřízněte hlavu (za skřelemi) včetně prsních ploutví. Další postup má více variant, můžeme porcovat na půlky nebo podkovy.

Pro další zpracování v domácím prostředí je ideální a nejjednodušší porcování na podkovy. Při porcování podkov veďte řezy v pravidelných rozestupech napříč přes celou rybu, čímž docílíte efektního naporcování.


picture

Máte nějaký dotaz?

neváhejte se nám ozvat

O vaše data je u nás postaráno.
Přečtěte si naše link na stránku o ochr. os. údajů.

picture